Bel Altı Vuruşlar // YORUM


Vanessa MacGregor’ın Hayat için “7 Altın” Kuralı

7. Asla sorumluluklarını hafife alma.
6. Asla yalanların zehrine kapılma.
5. Asla bir kaçamağın üç günden fazla sürmesine izin verme.
4. Asla kelimeler yerine yumrukları tercih eden bir adamla birlikte olma.
3. Asla geleceği istikrarsız bir adamı hayatına alma.
2. Asla kontrolü elden bırakma.
1. Asla âşık olma.


Kitabı okurken dile getireceğim bir çok şey vardı ama iş yorum yazmaya gelince tıkandım kaldım. Aslında kitap hakkında saatlerce çene çalabilirim. Ve evet seriye ikinci kitaptan başladım. Dan diye! Ne olmuş yani.. (?) Her kitapta farklı karakterler anlatıldığı için pek sorun teşkil etmiyor. O yüzden sizden benim gibi seriye ortadan -dan diye- başlayabilirsiniz.

Vanessa ve Jackson üç günlük bir kaçamak için anlaşmış olsalar da birbirlerini tanıdıkça ilişkilerini ömürlük bir seviyeye taşıyorlar. Tabi kiiiii, inişler çıkışlar, anlaşmazlıklar oluyor ama sonunda doğru yolu bulup mutlu sona ulaşıyorlar. 

Veee yazar cidden bu işi biliyor.
Tutkulu ve aynı zamanda eğlenceli bir kurgu ve sağlam karakterleri ile okuyucuyu kendisine çekmeyi biliyor. Jackson için azıcık "fangirl" takılabilirim. ♥️ Özellikle son bölümde yaptığı sürpriz için benden on numara beş yıldız aldı.. Amanıınnn!! ♥️

Aslında kitapta bir çok "klişe" bulabilirsiniz. Ama bu göze batıyor mu? Yoo..
Kendini okutuyor mu? Evvet!

Yazarın karakterleri sağlam bir temele oturtmuş olması ve karakterlerin ergenler gibi davranışlarda bulunmaması ve içimizi baymamayı başarmasından dolayı bir yıldızı hak ediyor. ⭐️

Kızıl Engerek (Vanessa) ve Jackson'ın birbirlerine olan duyguları, aralarındaki bağ insanı alıp götürüyor ve kendine çekiyor. Her ne kadar tutku dolu bir ilişkileri olsa da işin içinde başka şeylerde var. Aile draması gibi.. Sonlara doğru işlerin kötüye gitmesi ve karakterlerin doğru yolu bulup, mutlu sonra ermesi gibi..

Aslında iki karakterde birbirlerinde kendilerini buldular ve birbirlerini tamamladılar. Bu da iki karakter arasında görmeyi istediğim şeylerden biri..
Yazarın dili ve anlatımı akıcı ki bu da sayfaların su gibi akmasına ve bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanmanıza yol açıyor. Cidden! Kitabı, kurguyu ve yazarın kalemini sevdim. ♥️ Vee bu aralar bu türde kitaplar okumaya ihtiyacım varmış, onu anladım. İlaç gibi geldi.

Okurken Bel Altı Vuruşlar'ın bu zamana kadar bu türde okuduğunuz kitaplara benzediğini düşünebilirsiniz. Zira bende öyle düşündüm. Ama zaten klişe şeyler bulabileceğinizi söylemiştim. Ki zaten bu türdeki kitaplar genelde birbirine benzer.. O yüzden çokta takılmamak lazım..

Hayatın karmaşasından sıkıldınız mı? 
Eğlenceli ve keyifli dakikalar geçirmek mi istiyorsunuz? 
O zaman doğru adrestesiniz.. 
Bel Altı Vuruşlar size tutkuyu, aşkı, aileyi, dostluğu ve eğlenceyi vaat ediyor. ♥️Pinterest shareGoogle Plus share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI