Takvim Kızı; OCAK || YORUM


Merhabalar! 


Günlük yaşantınızdan çok mu bunaldınız?

Akıcı ve kısa sürede bitecek, kafa dağıtmalık bir kitap mı arıyorsunuz?

O zaman doğru adrestesiniz! Takvim Kızı; Ocak tam size göre!


Öncelikle;

Wes gibi bir adamı bırakıp gittin ya nefretimsin Mia! 

Kitap bitti ama benim aklım hala Wes'de! ♥️


* Yazarın kurgu gereği Mia'yı her kitapta farklı bir erkekle bir araya getirme gibi bir durum söz konusu. Ama bence her kitapta farklı bir Takvim Kızı'nın hikayesi anlatılsa daha güzel olurdu. Mia'yı Wes ile çok benimsedim. O yüzden başka biri ile düşünemiyorum. Bir de şöyle bir gerçek var ki.. Yazar serinin sonunda Wes ile Mia'yı bir çift mi yapacak yoksa arkadaş olarak mı ilişkilerine devam ettirecek tam bir merak konusu. Kitapta Wes'in yaptığı bir şey var ki.. Orada gönlümü fethetti. Wes'in senaryo yazdığını biliyor muydunuz? Burada ne yaptığını söylersem spoiler olacak. O yüzden sadece şunu söyleyebilirim. Wes'in yaptığı "o şey" gönlümü fethetti. O yüzden hangi karakter olursa olsun aklıma hep Wes'e gidecek! 


* Sınav dönemimde olmama rağmen ders aralarında kafa dağıtmak için başladığım kitabı kısa bir sürede bitirdim. Zaten incecik bir şey. Göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor. Ayrıca kitabın bizde ki baskısına da ölüp bitiyorum. Renkleri ve tasarımıyla o kadar uyumlu ki.. Bakıp bakıp duruyorum.


* Kitapla ilgili sevmediğim tek şey Mia'nın kendisi. Mia kadar dengesiz bir karakter görmedim. Her birlikte olduğu erkeğe aşık olması da cabası. Keşke diyorum Wes'in teklifin geri çevirmeseydi de birlikte kalsalardı. Ama yazarın serinin sonunda olayları nasıl bağlayacağını da merak etmiyor değilim.


* Wes'i o kadar benimsedim ki ikinci kitaba elim gitmiyor. Mia'yı Wes dışında biri ile düşünemiyorum. Sanki kimle olursa olsun Wes'i aldatıyormuş gibi hissedeceğim. O yüzden ikinci kitabı okumayı biraz bekleteceğim. Ne kadar uyabilirim bilemiyorum tabi. (= 


* Son olarak kısa,akıcı ve kafa dağıtmalık bir kitap arıyorsanız Takvim Kızı; Ocak kitabına bir şans verebilirsiniz. (=,,
Pinterest shareGoogle Plus share

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI